Sinop İl Müftülüğü, Sinop Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Mahmut Kefevi İslami İlimler Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliğiyle 18-24 Kasım tarihleri arasında Kur’an Kursu Öğreticilerine yönelik olarak “Tatiller ve Seminer Programı Etkinliği” düzenlenmiştir.

İl Müftülüğü’nün Merkezimizden programa katkı vermesini talep etmesi üzerine İlahiyat Fakültesi öğretim elemanı Dr. Öğr. Üyesi Ayşe İNAN KILIÇ İlahiyat Fakültesi Dekanlığı tarafından görevlendirilmiş ve Merkezimiz adına programda “Erken Çocuklukta Dini Gelişim” ile “Erken Çocuklukta Mahremiyet Eğitimi” konularında Kur’an Kursu Öğreticilerine yönelik seminer vermiştir.

Din Eğitimi alanında çalışmaları bulunan Dr. Öğr. Üyesi Ayşe İNAN KILIÇ, programda yaptığı konuşmada genel olarak; erken çocukluk döneminin özellikleri, eken çocuklukta dini gelişim, erken çocukluk döneminde din eğitiminin ilkeleri gibi konuların yanı sıra, mahremiyet eğitiminin ne olduğu, mahremiyet eğitiminin önemi, ailede mahremiyet eğitiminin nasıl olması gerektiği ve mahremiyet bilincinin kazandırılması için neler yapılabileceği gibi hususlarda da bilgi paylaşımında bulunmuştur.